با زندگی در لحظه حال شادتر باشیم

زندگی همانندسفری پر شور و هیجان انگیز است، اگر بخواهی در طول سفر حسرت آنچه تجربه نکردی و فرصتش را از دست دادی را بخوری و مدام نگران آینده و در هراس اتفاقات پیش رویت باشی، لحظه حال را از دست دادی و کل زندگی یعنی زندگی در همین لحظه، چراکه اگر این لحظه را خوب بسازی یعنی آینده را خوب برنامه ریزی کردی و گذشته ای خاطره انگیز برای خودت به جا گذاشتی.

بدون نگرانی از کمیت عمرت به ارتقا و بهبود کیفیت روزهایت بپرداز و هر روز از اینکه بار دیگر فرصت بودن به تو داده شده است، شکرگذاری کن.

از اقدام نترس. بسیاری از ما تجربه شکست و ناکامی خود را به دوران بزرگسالی آورده ایم و با دغدغه و نگرانی آینده از هر نوع اقدامی می ترسیم. این افراد در دایره امن خود سالها بدون هیچ بهبودی زندگی می کنند و هیچ هیجان و شادی را تجربه نمی کنند.

وقتی ما توجه خود را به لحظه حال می دهیم، بر روی کاری که در دست داریم تمرکز می کنیم. ما تمام توجه خود را به آنچه که بایستی انجام بدهیم، متمرکز می کنیم و تا رسیدن به نتیجه پیش می رویم. بسیاری مواقع ما کارهایمان را بدون توجه و تمرکز انجام می دهیم و بعد که به خودمان می آییم متوجه می شویم که هیچ لذتی از کارها نمی بریم. غذایی را با زحمت درست می کنیم و در عرض ده دقیقه می بلعیم، بدون اینکه به عطر و طعم و بوی آن توجه کنیم. از کودکی فرزندانمان لذت نمی بریم و سر بلند می کنیم و می بینیم که بزرگ شده اند. زندگی در لحظه حال به شما انرژی و نشاط زیادی می دهد.

تمرین های زیادی برای بودن در لحظه حال وجود دارد. مهمترین آنها تمرین تنفس هست که جایی در وضعیت راحت بنشینید و به صدای نفس هایتان توجه کنید. توجه به نفسهایتان ذهن شما را متمرکز و آرام می کند و به شما انرژی می دهد. توصیه می کنم روزی ده دقیقه این تمرین را انجام دهید و اثر آن را در زندگی آرامش خود ملاحظه کنید.

تنها لحظه ای که می توانید آن را مدیریت کنید لحظه حال است پس آن را دریابید.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *