غول چراغ جادوی خودت باش

چه اندازه خودت را در ساخت زندگی خودت سهیم می دانی؟

آیا شما هم مثل بسیاری از مردم انگشتت سمت دیگران است و در هر مشکلی دیگران را در بوجود آوردن مشکل سهیم می دانیم؟ دیگر مقصر دانی و مسئولیت گریزی ازجمله  مشکلات رفتاری است که بسیاری از افراد به آن مبتلا هستند. جلسه ای دعوت هستیم و قرار است برای امری مهم ساعت ۴ بعداز ظهر در نمایندگی یک برند معروف پوشاک باشیم. ساعت چهار و بیست دقیقه با عجله و بدو بدو خودمان را به محل جلسه می رسانیم و اولین جمله بعد از ورودمان این است” ترافیک بود”…

آیا خودتان هم وقتی منتظر کسی هستید این توجیه را می پذیرید؟ وقتی به راحتی می توان با ۱۵ دقیقه زودتر بیدار شدن ، علاوه بر اینکه بسیار راحت و بدون تنش به محل کار خود برسیم، لازم نیست توجیهات بی فایده و بی اساسی استفاده کنیم.

اگر به این باور بزرگ برسیم که زندگی ما از مجموعه رفتارهای ما ساخته شده است، و این رفتارها حاصل انتخاب های ماست و همه ما با انتخاب هایمان در مسیر زندگی سرنوشت خود را می سازیم، نقش خود را در ساخت زندگی بسیار جدی می گرفتیم.

چه کسی بهتر از خود ما از آرزوها و رویاهای ما خبر دارد؟ چه کسی بیشتر از ما به میزان توانمندی ها و انگیزه های درونی ما آگاه است؟ همه ما انسانها تمایل به داشتن  زندگی عالی و بدون نقصی هستیم ولی عموما حاضر نیستیم ذره ای از زندگی معمولی و دایره امن بیرون بیاییم. در حالیکه در دایره امن هیچ پیشرفتی نیست. نگاهی به مراحل مختلف زندگی خود بیندازید، هر جا در زندگی به سختی دچار شدید و درد کشیدید و مجبور شدید سخت فکر کنید و سخت کار کنید، دقیقا در آن ناحیه رشد اتفاق افتاده است. اگر پیشرفتی هست در نتیجه تلاش شماست، وقتی آرزوهایتان را شناسایی کردید و اراده کردید که به آنها برسید.

بله غول چراغ جادوی خود باشید، چون مسئولیت زندگی تنها بر گردن شماست، قارغ از اینکه در کودکی چه روزهایی را گذراندید و الان چه محدودیت هایی نصیب شما شده است، اگر بخواهید بنشینید و نداشته هایتان را بشمارید تا آخر عمر وقت شما را خواهد گرفت. در حالیکه توانمندی ها را شناختن و در مسیر آن حرکت کردن اولین قدم برای رسیدن به آرزو های شماست. صحبتم را با جمله معروفی به پایان می رسانم ” وقتی آرزویی در سر داری بدان که ظرفیت و پتانسیل رسیدن به آن آرزو در شما نهادینه شده است ” فقط کافی است خودت را باور کنی و مسوولانه برای رسیدن به آرزویت تلاش کنی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *