انسان ماشین ساخت باور هایش است

نیرویی بسیار عظیم و قدرتمند درون همه ما انسانها وجود دارد به نام ” باور”

باور همان نیرویی است که فوتبالیست های بازی ایی که سه گل عقب هستند را به تحرک و انگیزه وا می دارد. به طوری که  سه گل عقب افتاده را جبران می کنند و با یک گل دقیقه نود، بازی سه_هیچ باخته را ، چهار_هیچ می برند.

باور همان نیرویی است که بیمار سرطانی که همه دکترها جوابش کرده اند را قدرتمند می سازد تا تنها به شفای خودش فکر کند و و سلولهای بدنش با او هم نوا شوند و حالش بهتر و بهتر شود و در نهایت سلامتی را در آغوش بکشد

باور همان نیرویی است که کودکی فقیر در محله ای ضعیف از شهر را در سن جوانی تبدیل می کند به یک ستاره جهانی …

بله دوستان انسان ماشین ساخت باورهایش است.این باورها در کودکی در ما شکل می گیرند، آن زمانی که تلاش می کنیم دنیا را بشناسیم، در دنیا حرکت کنیم و دنیا را با تمام مخاطرات و هیجاناتش امتحان کنیم. در صورتی که درآن دوران توسط محیط و اطرافیان حمایت شده باشیم، روز به روز قوی تر می شویم و باور قدرتمندی در ما شکل می گیرد و اگر مدام از انجام کار جدید یا روبروشدن با مخاطرات زندگی منع شده باشیم و عبارت ” نمی توانی” یا ” برای تو سخت است” را بسیار شنیده باشیم، کم کم می پذیریم که من انسان توانمندی نیستم و این باور در ما شکل می گیرد که من به اندازه کافی توانمند نیستم و شروع کارهای جدید بسیار برای من سخت است…

شاید موقعیت برعکس برای شما قابل تصور باشد، آن زمان که کودکی به سختی در حال تلاش برای راه رفتن است و اطرافیان محیط را برایش امن می کنند و او را که در حال برداشتن اولین  قدم هایش بر روی این کره خاکی است را حمایت می کنند و با لبخند به او می فهماند که دنیا عرصه شکست و تجربه است، هر بار که او زمین می خورد و به مادرش نگاه می کند، مادرش با لبخندی پر از مهر او را تشویق می کند که بلند شود و دوباره تلاش کند و مفهوم تو می توانی در او شکل می گیرد. این همان باوری است که سالها بعد در رقابت سخت در امتحان ورودی به دانشگاه همراه او خواهد بود. باوری قوی که از او انسانی با اراده و قدرتمند ساخته که می داند که باید زندگی را تجربه کند و با ترس هایش رو برو شود.

باور مثل سوخت موتور ما را در مسیر زندگی حرکت می دهد، نیروی محرک ما در زندگی و آن چیزی که به ما در مسیر زندگی توانایی می دهد، باور است. کسی که خود را باور دارد و می داند در صورتی که بخواهد از عهده هر کاری برمی آید را هیچ عاملی نمی تواند متوقف کند و همراه در حال تلاش و بدست آوردن تجربه است.

شما چه باورهایی ساخته اید؟ محدود کننده یا آزاد و قدرتمند؟

باورهایتان را مرور کنید و با خودتان تمرین کنید که شما انسانی قدرتمند و با اراده هستید که هر کاری را بخواهید انجام می دهید، با ترس هایتان روبرو شوید، این بار که در موقعیتی قرار گرفتید که ترسیدید، با خودتان بگید مشکلی نیست و این موقعیت سخت ایجاد شده تا من خودم را قوی کنم، بله ترسیدم درسته و هیچ اشکالی ندارد من آماده ام تا با قدرت این مرحله را بگذرانم و باور کنم که می توانم.

 

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *