لطف کنید به قسمت داخلی انگشت چپ یا راست خود نگاه کنید…

به تعداد انسانهایی که روی کره زمین خلق شده اند، یک طرح از اثر انگشت وجود دارد. این یعنی هر کدام از ما منحصر به فرد هستیم. خداوند در هر یک از ما توانایی و ویژگی منحصر به فردی نهادینه کرده و این وظیفه ماست که این توانایی را پیدا کنیم و در راستای آن حرکت کنیم

مریم میرزاخانی، پروفسور سمیعی، لیونل مسی، بیل گیتس، پروفسور حسابی، استیو جابز و هزاران انسان موفق این توانایی را کشف کردند بسیاری از آنها از همان سنین کودکی یا نوجوانایی به این توانایی پی بردند. اگر هم واقعا استعداد و توانایی منحصر به فرد خود را در آن سنین نشناختند، باور داشتند که نمی خواهند یک زندگی معمولی مثل اکثریت مردم داشته باشند. بنابراین تمام سعی و تلاش خود را انجام دادند تا به بالاترین درجه از موفقیت برسند و این یعنی قرار گرفتن در مسیر علاقه مندی ها و توانایی های خود.

وقتی شما در مسیر توانایی ها و علاقه مندی های خود قرار می گیرید، متوجه می شوید که انرژی و توان شما چندین برابر شده و شما قادرید کارهایی را انجام دهید که شاید هیچ وقت فکرش را هم نمی کردید. یا سختی هایی را تحمل کنید که طاقتش را قبلا نداشتید. این همان راز موفقیت و پیروزی انسانهای موفق دنیاست. و همه ما انسانها توانایی و قابلیت موفق شده و منحصر به فرد بودن را داریم و خداوند به هر یک از ما توانایی و قابلیتی منحصر به فرد عطا کرده که کافیه آن را پیدا کنیم و در مسیرش قرار بگیریم. آنوقت متوجه می شویم می توانیم شب و روز برای اهدافمان کار کنیم و از دایره امن خود خارج شویم…

حالا چرا خداوند به هر یک از ما یک ویژگی منحصر به فرد داده که با پیدا کردن آن تبدیل به یک انسان خاص و ویژه می شویم؟ برای اینکه بتوانیم به دنیای اطرافمان ارزش اضافه کنیم. همه افرادی که در بالا اسمشان را بردم و تمام انسانهایی که در راستای توانایی ها خود ویژه و خاص شده اند، خدمت یا خدمات ارزنده ای به شهر، کشور و دنیای خود ارائه داده اند.

پس به تصمیم و اراده خداوند اعتماد کنیم و بیشتر به خودمان توجه کنیم و بگردیم به ودنبال آن ویژگی منحصر به فرد که ما را قادر می سازد از طریق آن به خود و مردم اطراف خود خدمت برسانیم. تنها در این صورت است که احساس رضایت و شادمانی واقعی در زندگی را تجربه خواهیم کرد. وقتی ببینیم موثر هستیم حس بهتری نسبت به خود پیدا می کنیم و حالمان با خود و اطرافمان بهتر خواهد شد و ابن همان هدفی است که خدا از آفرینش انسان داشته است.

تو منحصر به فردی، فقط کافیه باورش کنی و آن ویژگی را در خودت پبدا کنی