دایره امن شما زیاد امن نیست

همه ما بر اساس توانایی ها و قابلیت هایمان در دایره ای امن زندگی می کنیم. مادامی که در این دایره به سر می بریم همه چی خوب و خوش و بی حاشیه است. چراکه کلیه اموری که انجام می دهیم و مسولیت ها و کارهای ما در حوزه توانایی های ماست و قرار نیست برای انجام کاری توان و انرژی خاصی به کار ببندبم.

به نظر همه چی خوب و بدون مشکل است. ولی باید به شما این آگاهی را بدهم که ماندن طولانی در این ناحیه می تواند ما را نسبت به خود و توانایی ها و قابلیت هایی که داریم دچار تردید کند. اینجا جایی است که اگز طولانی بمانیم حتما دچار بی انگیزگی و کاهش انرژی می شویم و انگیزه برای کار جدید و تغییر را از دست می دهیم. یا اصطلاحا کپک می زنیم.

ماندن طولانی در ناحیه امن باعث می شود نه تنها از رشد و پیشرفت که بی بهره شویم، کم کم احساس بدی نسبت به خودمان پیدا می کنیم و باورمان می شود که انسانی هستیم با توانایی های محدود و کم و همین موضوع اعتماد به نفس ما را در مسائل ساده  نیز کاهش می دهد.

برای جلوگیری از این آسیب لازم است حتما برای آینده اهداف بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت تعیین کنیم.

لازم است این اهداف کمی از حوزه توانایی های ما بالاتر باشد تا برای رسیدن به آنها ناچار باشیم از دایره امن خود خارج شویم. خروج از ناحیه امن شاید در ابتدا کمی ترسناک و همراه با نگرانی باشد ولی به تدریج زمینه رشد و پیشرفت ما را فراهم می کند.. به سالهای زندگی خودتان که نگاه می کنید هر جا که تحت یک شرایط سخت و طاقت فرسا قرار گرفتید، بعد از آن احساس قدرت و توانمندی داشته اید.

پس زیاد به امن بودن دایره امن اعتماد نکنید و حتما گاهی که متوجه شدید همه چیز در این دایره امن تکراری و آرام شده، بدانید که وقت تغییر رسیده و خودتان را به چالش بکشید و شروع کنید به کسب مهارت جدید و یاد گرفتن تکنیک های جدیدی در حوزه کاری و زندگی خودتان.

فراموش نکنید که تو موجودی توانمند و لایق خوشبخت هستی و خداوند انرژی فوق العاده ای در درون تو به امانت گذاشته و این وظیفه توست که آن را پیدا کنی و هر روز بهتر از دیروز خودت باشی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *